Porovnávanie na základe cien ? Vyvarujte sa tejto chybe !

3D návrh a cenová kalkulácia s Dalno kuchyne a interiéry

S požiadavkami na nacenenie kuchyne alebo interiéru sa stretávame v Dalno kuchyne každý deň. Záujem našich zákazníkov nás nesmierne teší.

Radi by sme preto v nasledujúcom článku zodpovedali najčastejšie otázky, ktoré nám pri dopyte o 3D návrh a cenovú kalkuláciu klienti kladú. Možno tieto odpovede pomôžu i vám, ak sa práve rozhodujete, kde a ako realizovať svoju novú kuchyňu.

 

AKÁ JE CENA KUCHYNE? A ČO VLASTNE TÁTO INFORMÁCIA ZAHŔŇA

Cena kuchyne je parameter, ktorý je rozhodujúci takmer pri každom návrhu alebo realizácii, ktoré v Dalno kuchyne riešime. Je prirodzené, že vás zaujíma, koľko bude vaša nová kuchyňa stáť. Avšak skôr, než vás cena za kuchyňu nadchne alebo prekvapí, je potrebné vedieť, čo táto položka zahŕňa a ako sa jej hodnota určuje.

Do e-mailovej schránky nám často prichádzajú nákresy alebo 3D návrhy vašich vysnívaných kuchýň s požiadavkou o nacenenie. Akokoľvek by sme však chceli takéto otázky zodpovedať, vo väčšine prípadov to nie je možné. V nákresoch a návrhoch totiž chýbajú podstatné informácie, od ktorých sa cena odvíja.

Ktoré sú to?

Veľkosť kuchyne a rozmery pre nacenenie

Tento parameter patrí pri určovaní ceny kuchyne k odrazovému mostíku. V prípade, ak máte hotový nákres alebo návrh, je naša predstava o čosi reálnejšia. Avšak na to, aby sa stala presnou, potrebujeme najmä rozmery s presnými číslami. Tie si často vyhotoviteľ návrhu (konkurenčná firma/dizajnér) necháva pre seba.

Z akého materiálu bude kuchyňa

Cenu za kuchyňu ovplyvňuje i materiál a dekor, z ktorého budú jej jednotlivé diely zostavené. Je len na vás, či si vyberiete napríklad akrylát laser edge, mat, evermatt, vysoký lesk - striekaný, dýhu alebo masív. Musíte však rátať s tým, že kuchyňa z rôzneho materiálu a rôznou povrchovou úpravou bude mať i rôznu cenu.

Kovanie a vnútorné vybavenie kuchyne

Hoci sa to na prvý pohľad nezdá, vnútorné vybavenie zohráva pri výslednej cene kuchyne významnú úlohu. To, aké koše, stojany a podstavce si do kuchynskej linky vyberiete, mení cenu kuchyne rádovo v stovkách eur. Nemalou položkou je kovanie, ktoré robí z vášho nového kráľovstva funkčnú a efektívnu kuchyňu. V Dalno kuchyne vsádzame na to najlepšie – kovanie BLUM s doživotnou zárukou.

 

VÝHODY, KTORÉ VÁM INDIVIDUÁLNY PRÍSTUP DKUCHYNE PONÚKA

Skúsenosti a roky na trhu nás naučili jedno. Nie je kuchyňa ako kuchyňa. Preto vsádzame na individuálny prístup, ktorý našim klientom prináša reálny obraz a okamžité odpovede na všetky ich otázky. Radi si vypočujeme vaše požiadavky na novú kuchyňu a premietneme ich do 3D návrhu.

Výhodou tohto prístupu je, že môžete vyťažiť zo všetkých našich skúseností a know-how, ktoré nás zaradili medzi špičku na slovenskom trhu. Radi vám už v štádiu návrhu ponúkneme riešenie z pohľadu profesionálov alebo vychytávky, o ktorých by ste sa inak nedozvedeli. To všetko s cieľom, aby ste zo svojej novej kuchyne vyťažili čo najviac.

NÁŠ TIP: Zaujíma vás viac dôvodov, prečo sa rozhodnúť pre kuchyňu DALNO? Prečítajte si článok Prečo realizácia Vašich interiérov s nami?

 

POROVNÁVATE CENY? UISTITE SA, ŽE TO ROBÍTE SPRÁVNE

Porovnávanie cien u rôznych výrobcov a dodávateľov je čosi, s čím sa stretávame denne. Ako sme už spomenuli vyššie, je prirodzené, že je cena jedným z rozhodujúcich faktorov. Ak však porovnávate ponuky na novú kuchyňu, uistite sa, že ste nezabudli na detaily, ktoré často klienti prehliadajú.

Práve tie často vyrovnajú, ak nie prevážia, misku pomyselných váh. Kvalitné výrobné stroje, presnosť výrobných technológií a odborná montáž dokážu predĺžiť životnosť vašej kuchyne hneď o niekoľko rokov.

Skôr, než sa pre dodávateľa svojej novej kuchyne rozhodnete, položte si niekoľko otázok:

Čo všetko cena zahŕňa?

Je v cene zahrnuté aj dodanie a montáž?

Aká je doba vyhotovenia kuchyne?

Aká je kvalita záručného a najmä pozáručného servisu?

Ako prebieha výroba kuchyne?

Vybrať si novú kuchyňu a správne sa rozhodnúť pre jej dodávateľa, nie je jednoduché. Aby ste sa rozhodli správne, potrebujete poznať všetky rozhodujúce parametre a pozorne ich zvážiť. V Dalno kuchyne vám s tým radi pomôžeme.